Czech windsurfer cup 2020
retro regata na novém Winsurferu LT

10.9. - 13.9. 2020

Lipno, Černá v Pošumaví, camp Jestřábí I, 

 

Pronájem Windsurferu LT

Pro všechny závodníky bude k dispozici 30 - 50 nových kompletů Windsurferů LT (prkno + oplachtění), které budou k pronájmu na tento závod. Po závodě je možno i komplet za zvýhodněnou cenu 1690 EUR odkoupit.

Cena pronájmu

Cena pronájmu na 4 dny (10.9.-13.9.) je 6500 Kč, v této ceně je zahrnuto půjčovné, doprava a jednorázová registrace závodníka u Windsurferclass - IWCA.

Do 15.7. platí zvýhodněná cena, balíček "all inclusive" za 5000 Kč, ve kterém je zahrnut pronájem, startovné, IWCA membership, občerstvení mezi rozjížďkami.    

Možnost rezervací pronájmu je ukončena k 15.7., a to vzhledem k vyčerpání max. počtu Windsurferů.

Startovné

Cena startovného pro ostatní účastníky je 1350 Kč / 50 EUR  (junioři 800 Kč / 30 EUR), v této ceně je zahrnuto občerstvení mezi rozjížďkami. V ceně není zahrnuto ubytování, pojištění a závodní licence.

WINDSURFER LT One Design

znovuobjevené retro

 Windsurfer LT je redesign původního tvaru prkna z roku 1967 od Jima Drake a Holy Schweizera výraběný např. firmou Starboard. Prkno je ale mnohem lehčí, rychlejší a stabilnější, protože se pro výrobu používájí nejmodernější materiály. Windsurfer LT přináší zpět to, pro co ho měli všichni v počátku windsurfingu tak rádi, tj. sport, svobodu a vzrušení.

"Staňte se tedy součástí budoucnosti a znovu prožijte vzpomínky na minulost"

 

Proč máte přijet na retro windsurfer regatu :-)

V roce 2018 jsem závodil na jachtařské regatě na Lago di Garda, a když jsme jeli brzo ráno na start, tak vidím v dáli asi 50 trojúhelníkových plachet, které pádí neskutečnou rychlostí přes jezero, závod nezávod jsem ihned zavelel k obratu, abych si ověřil, že ty plachty nejsou žádné zombie přízraky. Když jsme přijeli blíže, najednou vidím kupu retro prken,  na kterých závodí mladí, staří, prostě všichni praví windsurfeři. Minulý rok se v rámci tréninku k OH 2024 přihlásil i Karel Lavický na Mistrovství světa Windsurferů LT, které se také pořádalo na Gardě. Karla jsem poprosil o kontakt na organizátory, a společně pak i s Patrikem Hrdinou jsme se domluvili, že podobný závod musíme uspořádat i v Čechách. A protože rodinná tradice zavazuje, tak jsem se po mém tátovi, který několik let úspěšně pořádal HB a Le cygne sportif regaty, na které se dodnes hojně vzpomíná, rozhodnul převzít štafetový kolík a uspořádat sobě i svým dlouholetým kamarádům zase jednu pořádnou regatu.

Díky všem za podporu a těším se na Lipně naviděnou.

Kuchťa 

 

 

Lago di Garda 2019 - MS Windsurfer LT

Pár slov od Karla Lavického - jachtaře roku 2019

K Windsurferu jsem se dostal úplnou náhodou, když jsem trénoval přes léto na Gardě. Jak jsem zjistil, že zde bude Mistrovství světa, okamžitě  jsem se přihlásil. Jsem generace, kterou tento typ plováku již minul, ale první jízda na prkně bez poutek a trojúhelníkové plachtě mne nadchla. V silnější větru prkno krásně letí na hraně proti větru a člověk se hned cítí jako Robby Naish za mlada. Super je, že všichni mají one design jednoduchý komplet. Není třeba nic řešit jen se soustředit na svůj výkon.

Na Gardě jsem také poznal, že parta kolem Windsurferu je složena z opravdových nadšenců a zakladatelů windurfingu. Mimochodem Windsurfer LT je,  po juniorské třídě Bic Techno,  nejpočetnější windsurfingová třída na světě a stále roste. Jsem tedy velice rád, že jsme s Kuchťou a Braunem dohodli  závody této retro třídy  také v Čechách a dokonce po dlouhém čase zase na Lipně, což je v podstatě má domácí voda. Určitě přijeďte, i když třeba nebudete závodit, protože to bude stát za to.

Karel  CZE 130

Aloha 

Více

Dokumenty

V této sekci se informace průběžně aktualizují.

VYPSÁNÍ ZÁVODU
zde ke stažení (pdf)

Vypsání závodu je v souladu s pravidly ISAF a Windurferclass

STARTOVNÍ LISTINA 
final (pdf)

Startovní listina bude průběžně aktualizována

PODMÍNKY PRONÁJMU
zde ke stažení (pdf)
smlouva - vzor (pdf)
pojištění kauce (pdf)

Smluvní podmínky potřebné k uzavření smlouvy o pronájmu -  charteru Windsurferu LT

PLACHETNÍ SMĚRNICE
zde ke stažení (pdf)

Plachetní směrnice budou uveřejněny později

VÝSLEDKY
celkově  (pdf)
kategorie (pdf)

Výsledková listina bude zveřejňována průběžně každý večer závodu

UBYTOVÁNÍ
nabídka Kemp Jestřábí (pdf)

Informace ohledně možností ubytování , camp, hotel, apod..

  Partneři :